Plac zabaw w Groszowicach

Na terenie naszej dzielnicy miał powstać w roku 2011 przy PSP 24 plac zabaw.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież nasza dzielnica owego nie posiada, i wydawać się może, że posiadać nie będzie.

Rok 2010:
Podczas planowania kampanii wyborczej zastanawiam się dlaczego powstanie Placu zabaw jest tak trudnym przedsięwzięciem. Dużo osób naprowadza na powstanie placu zabaw przy zbiegu ulic Piastów i Rudzkiego po terenie „Szansy”.
Od Pań Dyrektor PSP 24 dowiaduję się, że powstaje projekt placu zabaw przy budynku, gdzie uczęszczają dzieci klas 1-3. Pod koniec roku projekt był już gotowy. Cała inwestycja to koszt ponad 100tyś. To jednak istotna przeszkoda. Warto wspomnieć,że jeśli miasto da połowę kwoty, to drugą połowę przekaże Ministerstwo z programu „Radosna Szkoła”.

Po kampanii wyborczej temat placu zabaw milknie.. aż do początku roku 2011.

Rok 2011:

Dzień 3 stycznia. Spotkanie z panem Prezydentem (czytaj: Spotkanie z R.Zembaczyńskim)  w trakcie którego Pan prezydent zastanawia się, czy jakakolwiek z inwestycji poza ul. Oświęcimską w Groszowicach ruszy. Place zabaw zapisane w budżecie zeszłej kadencji przez przewodniczącego rady p. Dariusza Smagałę chyba wyparowały po aneksie budżetu i nie mamy na co liczyć.

Dzień 5 stycznia.
O temacie rozmów z prezydentem informuję radnego Patryka Jaki, który zapewnia mnie, że spróbuje na sesji dnia 13 stycznia podpiąć pod obrady sprawę placu zabaw przy PSP nr 24, które ma służyć również wszystkim naszymdzieciom z Groszowic.

Dzień 8 stycznia. Pytam drogą prywatną 10 radnych spoza PiS o kwestie poparcia budowy placu zabaw i zadaję im pytanie, czy projekt tej inwestycji jest do przepchnięcia przez nich?

Dni 8.01-11.01.2011
Na moje pytania do 11 stycznia (do godziny 12:00) otrzymałem odpowiedzi od pana radnego Adriana Wesołowskiego, Marcina Ociepy, Zbigniewa Kubalańcy, pani radnej Bronisławy Żebrowskiej, pana radnego Tomasza Kaliszan oraz p. Romana Ciasnochy, przewodniczącego Rady Miasta Opola. Większość radnych czeka na opinie kolegów i koleżanek.
Jednak moja poczta 12 stycznia milczy. Mogę się więc domyślać, że ludzie wybrani w tym okręgu nie poprą naszego pomysłu 😦

13 stycznia przed sesją Rady Miasta.
PO raczej nie poprze wniosku o wybudowanie placu zabaw. Otrzymałem informacje, że Prezydent oświadczył na komisji budżetowej dnia 10 stycznia , że plac zabaw w Groszowicach jest stosunkowo nowy i nie potrzeba kolejnego. . .
Radni uczestniczący w komisji budżetowej mogą nie wiedzieć jak wygląda ogrodzony, niedostępny dla mieszkańców plac zabaw w Groszowicach.

28 stycznia:
Spotkanie z radnymi (czytaj o nim na 24opole.pl), podczas którego ludzie dowiadują się, w jaki sposób wyglądało poparcie innych radnych wniosku PiS o plac zabaw w Groszowicach. (Zobacz, jak uzasadnia bycie radnym sam radny Patryk Jaki oraz co mówi na temat powstania placu zabaw w Groszowicach)

Marcin

Reklamy

Autor: Gambiec Marcin - Radny Miasta Opola

www.gambiec.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s