Noclegownia – gdzieś być musi, ale … czy rozbudowana u nas?

W NTO dnia 06.09.2012r. ukazał się pierwszy artykuł odnośnie noclegowni i planów związanych z jej rozbudową.

Dnia 07.09.2012r. ukazał się drugi artykuł na portalu 24opole.pl:

Dnia 07.09.2012r. ukazał się wywiad w Kurierze Opolskim z kilkoma mieszkańcami, w tym ze mną:

MÓJ KOMENTARZ do sprawy:
Urzędnicy po raz kolejny nie umieją uczyć się na błędach, które popełnili w ostatnich kilku latach. Znów zabrakło rozmowy z mieszkańcami, pomimo tego, że ratusz wie, że temat noclegowni jest dla mieszkańców drażliwym tematem, każde kolejne przedsięwzięcie (nie służące bezpośrednio mieszkańcom) powinno być przez miasto skonsultowane np. poprzez zorganizowanie przez miasto spotkania na dany temat z mieszkańcami – wszystkimi.

Istnieje również obawa, że miejscy radni głosując w sprawie rozbudowy nie pytając na sesji o zdanie rady dzielnicy, którą do tego celu sobie powołali, popełnili bardzo poważny błąd demokracji, który powinni jak najszybciej naprawić.
Uchwała Rady Miasta w sprawie rozbudowy noclegowni powinna zostać uchylona! W wywiadzie dla TVP Opole Pan Prezydent Kawałko podkreśla, że będzie to jedynie remont – chcielibyśmy trzymać za słowo, jednak po co 61.500 zł na projekt, który się nazywa projektem przebudowy? (Chyba za te pieniądze da się „wyremontować”  bardzo dużo)
Może przez kolejny swój błąd urzędnicy w naszym mieście zaczną patrzeć przez pryzmat nie całego Opola, ale popatrzą na mieszkańców, którzy przez już istniejącą instytucję noclegową swoje przeżywają, a z roku na rok problem się eskaluje.

Nam mieszkańcom przecież brakuje miejsca na spotkania, brakuje miejsc, gdzie może pójść młodzież, gdzie dorośli mogą spędzać czas.
Kiedy dzielnica dostanie pieniądze na inwestycję w ośrodek, dom kultury, który ma służyć faktycznie wszystkim MIESZKAŃCOM tej dzielnicy? I niech żaden urzędnik nie mówi, że mieszkańcy Groszowic nie mają serca i wykluczają społeczność,która korzysta z noclegowni, bo poprzez kolejny krok ratusza pokazano, że to nie ludzie z noclegowni są wykluczani, ale wszyscy mieszkańcy Groszowic, którzy chcą, aby w końcu centrum miasta zaczęło ich słuchać. Noclegownia już istnieje, jeśli ratusz chce ją rozbudować, niech pieniądze na projekt wyda w innej dzielnicy i tam postawi ośrodek na wzór istniejącego już u nas.
GROSZOWICE mówią: NIE !

Reklamy

Autor: Gambiec Marcin - Radny Miasta Opola

www.gambiec.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s