Noclegownia – co dalej? Czy zdanie mieszkańców się nie liczy?

W ostatnim czasie sporo o noclegowni i jej rozbudowie. Pytacie mnie o to, czy jestem za rozbudową czy przeciw. Zanim dalej, to najpierw trochę historii…
Rok 2012 – protest mieszkańców przeciwko rozbudowie i spotkania Rady Dzielnicy z przedstawicielami UM Opola, w tym z kierownikiem noclegowni i projektantem czy wiceprezydentem Kawałko – spotkania, w których MOGLI uczestniczyć mieszkańcy dają uzgodnienia z osobami reprezentującymi urząd miasta.
W roku 2012 nie byłoby mieszkańca, który nie godziłby się na rozbudowę. W tamtym czasie Rada Dzielnicy zainicjowała właśnie owe spotkania, które były otwarte, w pierwszym uczestniczyłem, w kolejnych z udziałem wiceprezydenta już nie, bo stwierdziłem, że jest za mało osób, które interesują się tym tematem i sprawy nie wygramy.

W 2003 roku kiedy powstała noclegownia, wtedy nikt nie protestował, przez tak naprawdę 10 lat od jej powstania nigdy nie było propozycji, aby chociażby np. filie tego ośrodka tworzyć w innych częściach miasta, by rozładować ludzi korzystających z ośrodka w Groszowicach, by utworzyć filialny posterunek Straży Miejskiej przy noclegowni, by ludzie korzystający z ośrodka sprzątali w jakiś sposób dzielnicę. Za to że mamy noclegownię powinniśmy podziękować ludziom, którzy w 2003 roku zgodzili się na to by powstała. Ja niestety w tym czasie dopiero kończyłem liceum..

To w wyborach poświęcacie swoje głosy na konkretne osoby, by te was reprezentowały potem przez 4 lata, tak i w radzie dzielnicy, jak w radzie miasta, czy na prezydenta miasta Opola i innych wyborach.  Nie zabieram głosu w sprawie noclegowni, bo temat ten będzie wykorzystany przez pewną partię polityczną w wyborach samorządowych. Nie zamierzam wdawać się w spór (dzielący również mieszkańców), który służyć będzie szyldom partyjnym w wyborach, dlatego moja decyzja nt. rozbudowy jest neutralna – niech zdecyduje większość. Ja w 2012r. byłem przeciwny rozbudowie wspólnie z 600 mieszkańcami. Czy ten głos się liczył?

A tak na marginesie: nie jestem członkiem Rady Dzielnicy Groszowice, bo nie ubiegałem się w ogóle o mandat tego organu dzielnicy. Tworząc radę dzielnicy już na samym początku podkreślałem, że nie zamierzam kandydować.

„Quod ad alio oderis fieri tibi, vide ne tu aliquando alteri facias

Reklamy

Autor: Gambiec Marcin - Radny Miasta Opola

www.gambiec.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s