Budżet obywatelski w Opolu – złóż wniosek od 01.05 do 31.05.2014 !

Denerwuje Cię krzywy chodnik, dziury w drodze, która wymaga remontu lub chciałabyś lub chciałbyś, aby w pobliżu twojego miejsca zamieszkania stanął obiekt służący mieszkańcom, którego brakuje? Masz inny pomysł, by Twoja okolica odżyła?

To ten czas, by zebrać się i napisać do urzędu miasta w Opolu wniosek na budżet roku 2015 ! Po raz pierwszy zwykli mieszkańcy będą mieli głos decydujący w sprawie 2 mln zł ! Czy mieszkańcy dzielnic leżące poza centrum z tego skorzystają? Zależy to od nich samych.

Kwota 2mln zł to bardzo dużo, warto o nią zawalczyć i nie narzekać w kolejce sklepowej, że jest tak źle i nic u nas nie ma…

Gdyby choć 1/4 tej kwoty trafiła do naszej dzielnicy byłoby to sukcesem, ale jak sama nazwa tego budżetu mówi – sami mieszkańcy muszą zawalczyć o tę kwotę ! Jedna, dwie osoby nie zdołają „przeforsować” swojego pomysłu.

Jak wygląda procedura złożenia takiego wniosku?
1. Po pierwsze trzeba mieć pomysł i napisać sam wniosek (pobrać go można ze strony internetowej UM Opola – KLIKNIJ i POBIERZ !).
Wniosek dotyczyć może inwestycji, która znajduje się we władaniu miasta Opole, nie może to być teren prywatny. Może to być również organizacja wydarzenia dla mieszkańców. Nie może przekroczyć kwoty 2 mln zł.

2. Pod naszym wnioskiem zbieramy 20 podpisów mieszkańców, sąsiadów  (osoby zamieszkujące w mieście Opolu, popierające naszą inicjatywę)

3. Składamy wniosek w UM Opola w ratuszu w kancelarii ogólnej lub wysyłamy go mailem na adres urząd@um.opole.pl. Termin złożenia do 31.05.2014

4. Wniosek jest analizowany przez wydziały UM Opola, jeśli jest poprawy to trafi na listę wniosków z których Opolanie w drodze głosowania wybiorą jakie z inwestycji będą miały miejsce. Wybrać będzie można wtedy jedynie 3 zadania, które wg nas są najpilniejsze.
(Do końca lipca dowiemy się jakie wnioski trafią do głosowania, które odbędzie się od 15 do 30 września 2014r.)

Zachęcam do składania wniosków! Sam w maju również opublikuję  na tej stronie listę wniosków złożonych przeze mnie jako mieszkańca miasta.

W razie pytań lub pomocy przy napisaniu Twojego wniosku zgłoś się do mnie !

Marcin

Reklamy

Autor: Gambiec Marcin - Radny Miasta Opola

www.gambiec.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s