Interpelacja w sprawie wyposażenia miejskich rowerów w foteliki/przyczepki dla dzieci

Obecnie miasto Opole prowadzi idącą w dobrym kierunku politykę rowerową. W ubiegłym roku w systemie „Nextbike” zarejestrowało się ponad 11 tysięcy użytkowników, którzy chwalą rozbudowywany z roku na rok system stacji rowerowych korzystając z niego coraz chętniej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom posiadającym małe dzieci, którzy chętnie chcieliby skorzystać z rowerów miejskich kieruję na Państwa ręce pomysł związany z zamontowaniem na pojedynczych rowerach miejskich fotelików dla dzieci, bądź przyczepek dla dzieci.

Dzięki temu rozwiązaniu rodzice będą mogli szybciej przemieszczać się po mieście Opolu ze swymi pociechami w obrębie działających stacji rowerowych.

W części miast w Europie wprowadzono w/w system. Część z miast wprowadziło również przyczepki rowerowe dla dzieci, które zostały zakupione przez firmy, które umieściły na nich swoje materiały reklamowe.

Proszę o ewentualne przeprowadzenie projektu pilotażowego celem sprawdzenia ilości mieszkańców korzystających z w/w rozwiązań.

Reklamy

Autor: Gambiec Marcin - Radny Miasta Opola

www.gambiec.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s