Place zabaw w Opolu – gdzie nowe ?

W dniu 23 maja 2016 roku zapytałem Prezydenta Miast Opola o inwestycje związane z budową nowych placów zabaw w Opolu. Poniżej odpowiedź.

Odpowiadając na Pana zapytanie z dnia 23 maja 2016 r. w sprawie placów zabaw znajdujących się w Opolu, niniejszym uprzejmie informuję, iż w roku bieżącym planowana jest realizacja kolejnych etapów rozbudowy placów zabaw przy ul. Katowickiej 40-46 oraz ul. Dekabrystów 17-21 i budowa nowego placu przy ul. Tatrzańskiej. Umowy na wykonanie powyższych inwestycji pozostają obecnie w trakcie realizacji.

Kolejną lokalizacją, na której powstaje nowy plac zabaw jest teren położony przy
ul. Struga i ul. Granicznej. Została opracowana koncepcja zagospodarowania, na podstawie której wykonywany jest obecnie projekt, a następnie na jego podstawie Miejski Zarząd Lokali Komunalnych w Opolu przystąpi do realizacji inwestycji.

Następnym terenem, na którym w roku bieżącym powstanie plac zabaw, jest działka przy ul. Mikołaja 4. Obecnie Miejski Zarząd Lokali Komunalnych w Opolu przystępuje do realizacji opracowania projektu na tę inwestycję.

Jednocześnie informuję, iż w ramach konkursu „Odmień swoje podwórko” zostaną zagospodarowane trzy kolejne tereny, których aranżacje zostały zaproponowane przez mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem ich potrzeb. W ramach tych działań teren podwórka przy ul. Żeromskiego i ul. Kośnego zostanie wyposażony w kolejny mały plac zabaw wraz z towarzyszącą zielenią i drobną infrastrukturą. Na pozostałych dwóch terenach konkursowych przy ul. Sądowej 1-3 – ul. Sienkiewicza 31-35 oraz przy ul. Sienkiewicza 20 – 22 powstaną miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców, w tym urządzenia siłowe.

Niezależnie od realizacji powyższych inwestycji, istniejące place zabaw w miarę możliwości finansowych i uwarunkowań technicznych są uzupełniane o nowe wyposażenie (m.in. zgodnie z prośbą mieszkańców na placu zabaw przy ul. Katowickiej 2-20 zostanie zamontowana nowa huśtawka) bądź  modernizowane są urządzenia, które ze względu na stan techniczny nie nadają się do dalszego użytkowania, wymieniane są na nowe (wymiana urządzenia planowana jest na placu zabaw przy ul. Prószkowskiej). Działania takie podejmowane są na bieżąco w miarę zaistnienia potrzeb w tym zakresie.

playground-653864_960_720

Reklamy

Autor: Gambiec Marcin - Radny Miasta Opola

www.gambiec.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s