Sesja budżetowa Rady Miasta Opola- 15.12.2016

15.12.2016 roku odbyła się Sesja budżetowa Rady Miasta Opola. Podczas pytań i dyskusji nie zabierałem głosu, ponieważ nie chciałem się wdawać w niepotrzebne dyskusje nt. swoich przemyśleń, które miałem okazję zaprezentować na komisji Edukacji i Kultury.
Uważam jednak, że skoro nasza gmina posiada już budżet bliski 1 mld zł powinno się jeszcze bardziej niż kiedykolwiek poczynić kroki do weryfikacji wydatkowanych środków.
Cieszę się z faktu, że budżet jest na takim poziomie – każdy radny swojej gminy cieszyłby się z tego faktu. Większość zadań budżetowych opiera się na wieloletnich inwestycjach, które dają miastu rozwój, co ma potwierdzenie w zaprezentowanym przez władze budżecie.
Są jednak w budżecie zadania, które w mojej ocenie wymagają szerszej dyskusji – nowe pomniki w centrum miasta. Miasto obchodzić będzie w przyszłym roku ważny jubileusz, który w mojej ocenie doprowadzi do architektonicznego „misz-maszu” w centrum miasta. Powstaną pomniki: Kazimierza za ponad 300.000 zł, Junona za 50.000 zł czy końskie poidło na pl. Wolności za 160.500 zł. Pomijając sam fakt lokalizacji, o którym wcześniej wspomniałem, a których lokalizację podziela również reporter NTO Pan Artur Janowski czy wspomniana w jego artykule dr Joanna Filipczyk (kliknij i czytaj),to warto zastanowić się nad zmniejszeniem finansowania takich zadań w kontekście problemów infrastrukturalnych jakie posiadamy. Są w Opolu ulice bez chodników i oświetlenia, są drogi na których jest po prostu niebezpiecznie i nie mamy na to środków, a na pomniki ze środków budżetowych i owszem.
Uważam,że brak konsultacji w tym temacie z mieszkańami Opola wymaga naprawy stąd głos wstrzymujący w sprawie przyszłorocznego budżetu.
Reklamy

Autor: Gambiec Marcin - Radny Miasta Opola

www.gambiec.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s