Terminy zakończenia prac na ulicy Niemodlińskiej w Opolu – odpowiedź MZD

W dniu 11 stycznia 2018 roku otrzymałem odpowiedź na pytania dotyczące wykonania przebudowy ulicy Niemodlińskiej w Opolu od Miejskiego arządu Dróg.
Zapraszam do zapoznania się z odpowiedzią.

Niemodlińska

 

„Odpowiadając na otrzymane zapytanie informujemy, że oddanie do ruchu mostu
w ciągu ul. Niemodlińskiej realizowanego przez firmę P.W. Banimex Sp. z o.o. w ramach zadania „Budowa mostu i kładki technologicznej w ciągu ul. Niemodlińskiej nad Kanałem Ulgi“ nastąpi
w nocy z 5 na 6 stycznia 2018 roku, natomiast całkowite zakończenie inwestycji planuje się na 30.04.2018 roku.

Termin realizacji zadania realizowanego przez Skanska S.A. pn.: „Rozbudowa ulic Niemodlińskiej i Spychalskiego na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Kanału Ulgi wraz z budową ścieżki rowerowej“ zgodnie z podpisaną umową upływa 20.01.2018 roku. Wykonawca wystąpił z wnioskiem o wydłużenie terminu umowy realizacji umowy o 212 dni, tj. do 20.06.2018 roku. W ocenie Zamawiającego czas należny Wykonawcy z tytułu robót dodatkowych związanych głównie z przebudową uzbrojenia podziemnego, które nie było ujęte w dokumentacji technicznej, może wynosić kilka dni, ale czekamy jeszcze na opinię inspektora nadzoru w tej kwestii. Nie znajdujemy merytorycznego uzasadnienia dla opóźnień ze strony Wykonawcy, co zarzucamy mu sukcesywnie
od sierpnia 2017 roku, jednocześnie prosząc o aktualizacje harmonogramu rzeczowo-finasowego i okreslenie realnego terminu zakończenia inwestycji. Wykonawca, firma Skanska S.A., nie wypowiedział się w przedmiotowej sprawie. Przygotowujemy się również do wystąpienia z roszczeniami z tytułu opóźnienia i zwłoki w wykonaniu przedmiotu umowy. Wysokość kary wynosi 0,1% od wynagrodzenia umownego brutto za każdy dzień zwłoki tj. 14.824,70 zł.   

Zadanie pn.: „Przebudowa ulicy Niemodlińskiej na odcinku od ul. Hallera do jednostki wojskowej“,  realizowane przez firmę Adac-Lewar Sp. z o.o., zostało zakończone 15.12.2017 roku.”

Reklamy

Autor: Gambiec Marcin - Radny Miasta Opola

www.gambiec.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s