o mnie

Doświadczenie zawodowe:

09.2000 – 09.2008         Kościelny przy parafii św. Katarzyny w Opolu

sierpień 2005                    Praktyka zawodowa w biurze podróży „Sindbad“ w Opolu

marzec 2007                     Praktyka nauczycielska w PSP Nr 24 w Opolu

wrzesień 2007                  Praktyka nauczycielska w Zespole Szkół Ek.  w Opolu

05.2008- 2012                 Tłumacz w fundacji: Carl-Richard Montag w Bonn/Kolonii

od 10.2008 -12.2008       Obsługa klienta Media-Markt Opole

od 1.09.2009-31.08.2014    Nauczyciel j. niemieckiego w PSP 1 w Opolu

od 1.01.2011- 2013        Tłumacz w fundacji: Carl-Richard Montag w Bonn/Kolonii

od 10.2013 -06.2014       Lektor języka niemieckiego w szkole „newCosmpolitan” Opole

od 1.09.2008-obecnie      Nauczyciel mianowany języka niemieckiego w PSP 24 w Opolu

Wykształcenie:

1999-2003         Zespół Szkół w Krapkowicach – Otmęcie

2003-2005         Studia na kierunku j. biznesu – Uniwersytet Opolski

2005-2008         Studia I stopnia na kierunku j. niemiecki NKJO Opole

2008-2010         Studia II stopnia germanistyki – Uniwersytet Wrocławski

2009-2010     Studia podyplomowe Dialog Międzykulturowy – Uniwersytet Opolski

2013-2014      Studia podyplomowe Administracji Publicznej i Zarządzania – Uniwersytet Opolski

2015-2017   Studia podyplomowe Technologie Informacyjne w Dydaktyce – Politechnika Opolska

 

Inicjator przedsięwzięcia kulturalno-oświatowego w regionie:

  • Opolski Konkurs Kultury Niemieckiej (VII EDYCJI w latach 2011-2017)

 

PRACA SPOŁECZNA:

od 15.09.2010 – obecnie      Sekretarz „Stowarzyszenia Groszowice”

od 7.02.2011 – 02.02.2015       Przewodniczący zarządu DFK Groszowice

od 03.2011- obecnie             Sekretarz TSKN na Śląsku Opolskim w mieście Opolu

od 02.07.2013 – obecnie      Członek zarządu Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego

od 21.10.2013 – obecnie      Delegat TSKN przy Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce (VDG)

od 03.03.2015 – obecnie        Zastępca przewodniczącego zarządu DFK Groszowice

od kwiecień 2015 – obecnie        Członek Polskiego Stowarzyszenia Krajoznawców w Opolu

od lipiec 2016 – obecnie            Członek Komisji Rewizyjnej Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej

od 29.09.2016 – obecnie               Członek Społecznej Rady Konsultacji w Opolu

od 05.11.2016 – obecnie         Przewodniczący Komisji Rewizyjnej koła PZW – Groszowice

POLITYKA:

21 listopad 2010         Kandydat do Rady Miasta Opola (325 głosów)

9 październik 2011      Kandydat w wyborach do Sejmu RP (492 głosy)

03/04. 2015 – członek Miejskiej Komisji Wyborczej (Wybory do Rad Dzielnic)

16 listopad 2014           Kandydat do Rady Miasta Opola (535 głosów)

17 listopada 2014 – obecnie      Radny Miasta Opola VII kadencji

4 grudnia 2014r. – obecnie       Członek Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta Opola

4 grudnia 2014 – obecnie       Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Opola

grudzień 2015 – obecnie      Członek komisji doraźnej ds. Rad Dzielnic 

 

WYRÓŻNIENIA: 

Rok 2011            Nagroda Prezydenta RP B. Komorowskiego: „Wychowawca Roku”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s




%d blogerów lubi to: